Teenuste disain

Olen koos erinevate meeskondadega arendanud välja erisuguseid tooteid ja teenuseid.
Toon välja senise praktika mõned õpetlikud näited.Miniekskavaator

Kus siis veel kui mitte maanteemuuseumis ei peaks väikesed külastajad saama proovida, mida tähendab olla ekskavaatorijuht. Aga tuli välja, et täpselt sama või isegi suuremat huvi pakub see lihtne masin isadele ja vanaisadele, tädidele ja onudele. Nii juhtuski, et suvistel nädalavahetustel ei mahtunud mündid enam masinasse ära. Kui ma oleksin osanud ette näha, milliseks menukiks miniekskavaator kujuneb, siis tellinuks neid Norra väikesest töökojast kohe rohkem. Miniekskavaator on suurepärane näide, millist mõju keskkonnaga hästi haakuv lihtne, töökindel ning peaaegu kõigile kasutamiseks sobiv atraktsioon külastuselamusele avaldab.


Ajatu aju

3-D maailm on ülipopulaarne juba viimased kümme aastat. Esialgne 3-D printimisvaimustus on asendunud virtuaalreaalsuse ootusega, millest kuuldavasti me kõik oma nutiseadmetega lähema paari aasta jooksul osa hakkame saama. Siiski paeluvad inimesi jätkuvalt kolmemõõtmelised paberist või papist mudelid, mida on valmistatud sadu aastaid. Selle kinnituseks on ajaloolise eeskuju põhjal välja arendatud kaasaegsete teadmistega varustatud kokkupandav originaalne õppekomplekt. Ajalugu ja kaasaja teadmist omavahel sünteesides ning professionaalseid tootedisainereid kaasates võib tulemus olla eneselegi ootamatu.


Valguslahendus Tartu Toomkiriku tornides

Tartu toomkirik oli kunagi vana Liivimaa võimsaim katedraal. Uhkete kaksiktornidega kirik jäi varemetesse Liivi sõja alguses rohkem kui nelisada aastat tagasi. See, mida kivide ja mördiga pole võimalik taastada, saab kaasaegse valguslahendusega uuesti ellu äratada. Koostöös Tartu valgusfestivaliga Tartu Valgus sai toomkirik 2016. aasta oktoobris oma kunagise hiilguse üheks nädalalõpuks tagasi. Efektse valguslahenduse peale sõitsid inimesed Tartu äärelinnadest ja kaugemaltki kohapeale asja uurima. Valguslahendus oli sedavõrd mõjus, et lähiajal soovitakse see püsivaks muuta. Lihtsal ja mõjusal lahendusel on suur potentsiaal kujuneda Tartu kui heade mõtete linna uueks sümbolobjektiks, kus mineviku väärikas pärand on kaasaja tehnoloogiaga uuesti ellu äratatud.


TAGASI