Mahe suvetuul silitab noorte pärnapuude lehti ja kiigutab õrnalt rosaariumis õitsevate lillede kroonlehti. Õitsevate rooside lõhn mõjub aias jalutajatele lummavalt ning seal, panga serval vaatega merele kõrgub uhke roosakasvalge ehitis. On 1938. aasta juulikuu. Veel pole kellegi huultel küsimust: „Aga kus see siis oli?“

1938. aasta juulikuises Oru pargis saab valida kahe erineva virtuaalse ajarännaku vahel:

  • I osa „VR Toila 1938“ viib teid sissejuhatavale ajarännakule Oru pargis. On varajane hommikutund ning alustate teekonda, tutvudes Oru lossi rajamise ja renoveerimise lugudega. Naudite põikesetõusu ning piilute suurde söögisaali. Tegusa päeva lõpetate lossi tornis päikeseloojangut vaadates.
  • II osa „Kadunud hiilguse jälgedes“ äratab ellu äärmiselt rikkaliku dekooriga lossi esindusruumi. Teie ees avanevad vaated riigipea suveresidentsi suurele saalile, mida ilmestavad sinakas-lillaka kristalliga massiivsed kroonlühtrid ja kunstnik Vladimir Makovski laemaal.

Tule virtuaalreaalsele ajarännakule Toila-Oru presidendi lossis!

Audiogiid eesti, vene, inglise, läti, leedu, soome ja saksa keeles. Kestus ~40 min.

LOE ROHKEM

OSTA PILETNÄITA KAARDIL

Virtuaalreaalse 1938. aasta Oru lossi ja pargi loomist uue atraktiivse teenuse osutamiseks Toilas on toetatud Kirderanniku Koostöökogu LEADER projektitoetuse meetmest “Ettevõtluse arendamine ja kompetentsi tõstmine”. Projekti eesmärk on pakkuda külastajatele VR-prillide kaudu elava ajaloo kogemust ning võimalust võrrelda vahetult kunagist pargikeskkonda tänasega. Lahendus aitab kinnistada Toila olulisust Eesti ühe tähenduslikuma mälupaigana ning tuua esile Toila ja laiemalt Ida-Virumaa tulevikku suunatud vaadet, koos innovaatilise mõtlemise ning kaasaegsetele lahendustele orienteeritusega.

Kodulehe tegemine - Vulpes Digital Vulpes Digital