Mahe suvetuul silitab noorte pärnapuude lehti ja kiigutab õrnalt rosaariumis õitsevate lillede kroonlehti. Õitsevate rooside lõhn mõjub aias jalutajatele lummavalt ning seal, panga serval vaatega merele kõrgub uhke roosakasvalge ehitis. On 1938. aasta juulikuu. Veel pole kellegi huultel küsimust: „Aga kus see siis oli?“

Ajarännak „VR Toila 1938“ on saanud järje ning kutsume kõiki ka uuele rännakule „Kadunud hiilguse jälgedes“, mis äratab ellu äärmiselt rikkaliku dekooriga lossi esindusruumi. Teie ees avanevad vaated riigipea suveresidentsi suurele saalile, mida ilmestavad sinakas-lillaka kristalliga massiivsed kroonlühtrid ja kunstnik Vladimir Makovski laemaal.

Tutvu ka eriprogrammiga “Erikülalised Oru pargis”.

Tule virtuaalreaalsele ajarännakule Toila-Oru presidendi lossis!
Algus Oru pargis täistundidel. Soovitame aja broneerida!

 

Virtuaalreaalse 1938. aasta Oru lossi ja pargi loomist uue atraktiivse teenuse osutamiseks Toilas on toetatud Kirderanniku Koostöökogu LEADER projektitoetuse meetmest “Ettevõtluse arendamine ja kompetentsi tõstmine”.

Projekti eesmärk on pakkuda külastajatele VR-prillide kaudu elava ajaloo kogemust ning võimalust võrrelda vahetult kunagist pargikeskkonda tänasega. Lahendus aitab kinnistada Toila olulisust Eesti ühe tähenduslikuma mälupaigana ning tuua esile Toila ja laiemalt Ida-Virumaa tulevikku suunatud vaadet, koos innovaatilise mõtlemise ning kaasaegsetele lahendustele orienteeritusega.

 

Audiogiid eesti, vene, inglise, läti, leedu, soome ja saksa keeles. Kestus ~30 min.

PILETIINFO

Kodulehe tegemine - Vulpes Digital Vulpes Digital