Laserskaneerimine on 3D mõõdistamise tehnoloogia, mis võimaldab sõrmeotsast kuni suurte majade ja ümbritseva keskkonnani koguda väga lühikese ajaga detailset infot. Oleme keskendunud laserskaneerimisele kultuuripärandi ja turismi vallas. Laserskaneerimine võimaldab kiiresti, täpselt ja turvaliselt luua muuseumi kogudes olevatest esemetest 3D mudeleid, jäädvustada autentselt arhitektuuriobjekte ja pärandmaastikke, hävimisohus kultuuripärandit ja looduskeskkonda. Loodut saab kasutada uurimistegevuses, arendustöödes, näitustel, publikuprogrammides ja mujal. Ühtlasi saab laserskaneerimise abil täiendada suveniirivalikut eristuvate meenetega.

3D laserskannerid aitavad efektiivselt kolmemõõtmeliselt mudelitesse talletada kogu vajaliku info (kõrgused, kaugused, proportsioonid jm).

Võta meiega ühendust ja küsi pakkumist!

Väikestest müntidest kuni 70 m kõrguste hoonete skaneerimiseks mõeldud kolme lasekskanneri soetamist on toetatud Kirderanniku Koostöökogu LEADER projektitoetuse meetmest „Ettevõtluse arendamine ja kompetentsi tõstmine“. Projekti „Ajaaugu „VR Toila 1938“ edasiarendus ja Kirderanniku Koostöökogu piirkonna XR lahenduste ettevalmistamine“ eesmärgiks on esimeses etapis teostada Oru lossi säilinud mööbli, Oru lossi endise kiviktaimla asukoha, Toila pankranniku ning Narva-Jõesuu kuursaali skaneeringud. Saavutatav efektiivsus loob võimaluse ajaaugu „VR Toila 1938“ uuteks arendusteks, millega tagame atraktsioonile vajalikud korduvkülastused ning kujundame Toilast Eesti parima XR-pärandiobjekti (XR – täiendatud reaalsus, mis ühendab endas erinevaid tehnoloogiaid).

 

Kodulehe tegemine - Vulpes Digital Vulpes Digital