Eesti õpetajad ja õpilased koos peredega on esmakordselt silmitsi uue väljakutsega – distantsõppega. Pakume teile omapoolt välja mõned võimalused tundide või lihtsalt vaba aja sisustamiseks. Maailmas on üle 500 muuseumi, galerii ja kultuuripärandi sihtkoha, kes pakuvad võimalust veebis oma ekspositsioonidega tutvuda. Olgu selleks kaasaegse tehnoloogia võimalustest Google Street View, 360⁰ videod või VR elamused.

Kogemuse muudab eriti põnevaks maalide suurepärane kvaliteet, mis teeb võimalikuks ka pisemate detailide märkamise ja saab nautida näiteks klassikute Vincent van Goghi maali „Tähistaevas“ või Georges-Pierre Seurati „Õhtu, Honfleur“ pintslitõmbeid. Lyonis asuv Musée des Confluences viib rännakule läbi aja ja maailmajagude. Nende kogudes on pea 2500 loomamuumia ning dodo-linnu skelett, näide inimtegevuse mõjust, olles esimene teadaolev hävitatud liik. The Rock Art Research Institute lennutab huvilised Lõuna-Aafrika koopamaalingute juurde. Lisaks leidub Google Arts & Culture lehel väga palju erinevad teadus-, noortekultuuri- arheoloogia- ja kunstimuuseume ja raamatukogusid.

Kaasaegne tehnoloogia kogu oma võlus avaldub BBC kahes nähtamatute linnade projektis: Invisible Italy ja Ancient Invisible Cities.

Soovime teile sisukaid ja turvalisi elamusi maa all ja maa peal!

Kodulehe tegemine - Vulpes Digital Vulpes Digital