Selle suve kõige elamuslikum seiklus kutsub!

Ootame teid seikluslikule rännakule, mille käigus kogete Oru lossi ja parki 1938. aasta juulikuu moodi nii maalt kui merelt. Elamuslik rännak paneb kõik teie meeled proovile, muudab ajaloo ruumiliseks ja värviliseks kogemuseks. Eriprogrammi raames viime ajarändurid ka purjekaga merele.

Toila Oru pargi kroonjuveelile, Oru lossile, andis saatus vaid viivu püsida. Lossi lugu kannab endas nende kaugete aegade sära ja igatsust. Pärast elamuslikku ajahüpet koos kohalolekuga värvilises ja ruumilises ajapildis teeme lähemat tutvust Oru pargi tähenduslike kohtadega ja pöörame eritähelepanu siin kasvavatele taimedele. Jalutame samadel radadel, kus kõndis kunagine lossi peremees Päts ja otsime üles presidendi lemmikkoha.

Nõiametsa paviljoni juures hindame aja kulgu ja looduse väge. Kui esialgu peeti siinset pinnast liiga ebastabiilseks, siis lõpuks president Pätsi tahtekindlus võitis – Oru pargi kirdenurka mere kaldale rajati Põhja-Euroopa võimsaim kiviktaimla. Ja kuidas oleks, kui vahetaks vaatenurka ning läheneks pankrannikule hoopis merelt? Jäävad ju Põhja-Eesti klindi kõrgeim, üle 55 meetri kõrguv osa ja ka kõige pikem – ligi 23 km katkematu osa Ida-Virumaale, ulatudes Saka külast Toila laheni. Seda geoloogilist imet läheme merelt imetlema purjelaev “Tütarsaare Aino” pardal.

Pange kõik oma meeled valmis, sest näitame Oru lossi ja parki nii, nagu te seda varem pole näinud ega kogenud.

Äratame mineviku ellu!

Eriprogramm toimub:

  • 24. juulil kell 11
  • 31. juulil kell 17
Kogunemine ajarännaku „VR Toila 1938“ paviljoni juures.

Kestus: ~2,5 h

Pilet: 28 eurot

NB! Korraldaja jätab õiguse teha kavas muudatusi. Halva ilma tõttu võib üritus lükkuda edasi.

OSTAN PILETI

Kodulehe tegemine - Vulpes Digital Vulpes Digital