Ida-Virumaa parimad uued seiklused viivad külalised mägedesse, mere äärde ja virtuaalsesse maailma.

Parim uus seiklus peredele on Blueray “Erikülalised Oru pargis”. Parimaks seikluseks sõpradele hinnati Alutaguse Matkaklubi päikeseloojangumatk Kohtla-Nõmme Alpides, mis sai ka eripreemia kõige rohelisema seikluse eest! Parimaks uueks seikluseks kahekesi nautimiseks on puhkus Saka Mõisa Meretornis.

Turismiklastri turunduse projektijuht Meelis Kuusk selgitusel tunnustati BLUERAY loodud seikluse “Erikülalised Oru pargis” puhul seikluse harivat aspekti ja kohaspetsiifilisust. „Žürii hinnangul on BLUERAY loonud hea seikluse tänapäeva infotehnoloogia ajastul, kus peale elamuse omandavad osalejad ka ajaloolisi teadmisi. Seetõttu soovitasid hindajad sellist ajaloo taaselustamist teisteski paikades rakendada,“ selgitas Kuusk.

Sel korral kandideeris tiitlile 15 uut seiklust, mis said nimeka žürii poolt hinnatud. Žüriisse kuulusid Tiit Pruuli, Kristiina Jors, Sirle Sommer-Kalda, Mari Makarov, Rein Sikk ja Margus Sameli. Uued seiklused viivad külalised nõukaaegsesse põgenemismängu, endisesse piirivalve meretorni, päikeseloojangumatkale, nukuetendusele maa alla, kosmosesse, virtuaalsele ajarännakule Oru parki, fotoseiklusele ajaloolisesse Narva linna ja bastioni tornidesse. Piirkonna erilist looduskeskkonda tutvustavad seiklused Põhja-Eesti pankrannikul, tundmatul Utria pangal, Aidu endisel karjäärialal, Kohtla-Nõmme Alpides ja esitlevad viite põnevat tippu ümber Everesti. Lisaks saab mängida uudset Spikepalli, visata kirveid, nuge ja teisi viskerelvi.

Ida-Virumaal valitakse parimat seiklust juba viiendat korda. Piirkonna turismiklastri algatatud tootearendusega soovitakse tugevdada oma eristuvat positsiooni Seiklusmaana ja kutsuda piirkonda uusi külastajad. Ida-Viru turismiklaster on Seiklusmaana defineerinud, et hea seiklus on põnev, ootamatu, arendav, emotsiooni loov, eriline ja rutiinist välja toov. Idavirukad on veendunud, et piirkonnas peitub veel palju, mida avastada ja kogeda.

Kõikide uute seiklustega saab tutvuda https://idaviru.ee/parim-seiklus/

Kodulehe tegemine - Vulpes Digital Vulpes Digital