Tartu muuseumid ja ettevõtted ühendavad teemapäeval „Tartuga (digi)targaks“ analoogmineviku ja digituleviku 

Laupäeval 29. veebruaril avavad Tartu muuseumid digimaailmast inspireerituna oma ekspositsioonid ja töötoad. Linlastele teeb esmakordselt uksed lahti Delta keskuses asuv arvutimuuseum. Linnaruumis kaasaegseid digilahendusi tutvustavatel elamusekskursioonidel saab lähemalt aimu tarkadest liiklusmärkidest või rännata ajaaukudesse. Tartu linnamuuseumis elustub laupäeval isegi korraks kunagine rajooni kultuurimaja, kus digitaalsest kinost ei osata veel unistadagi.

Teemapäeval „Tartuga (digi)targaks“ keskenduvad muuseumid Tartule kui uuendusmeelsele linnale, mis on sajandeid edukalt ajaga kaasas käinud. Selle aasta teemapäev on inspireeritud digikultuuri aastast. Tartu muuseumid vaatasid oma rikkalikes varakambrites ringi ning toovad tähtsa päeva puhul valiku erinevatest digikultuuri teemadest tähenduslike esemete, kaasakiskuvate lugude ja inimeste kaudu päevavalgele.

Teemapäeva eriprogrammide valik on lai, ulatudes kuukingade orhideenäitusest  digitehnoloogiani joogipudelis. „Tartu muuseuminädal on eriline aeg, sest suurem osa  muuseumitest tegutsevad üheskoos. Koostöös sündis vahvaid ideid ja uusi algatusi, mida laupäeval erinevate tegvuste käigus tartlastele ja külalistele pakume“, ütles Tartu muuseuminädala projektijuht Ants Siim.

Peale eriprogrammide toimuvad teemapäeval „Tartuga (digi)targaks“ digilahendustest inspireeritud temaatilised ekskursioonid. Ringkäigud viivad Delta keskusesse, kus laupäeval avab linlastele uksed Tartu Ülikooli arvutimuuseum. KGB kongides tuleb täiesti ebaootuspäraselt juttu kaasaegsetest ja tarkadest liiklusmärkidest, mida arendab Tartu ettevõte Bercman. Kel huvi kiigata saja-aasta tagustesse Tartu tegemistesse, on oodatud Blueray virtuaalreaalsetele ajarännakutele „VR Tartu 1913“. „Meie teemapäeva eesmärk on pakkuda digiteemast inspireeritud eriprogramme, töötubasid ja tutvustada toimivaid kaasaegseid lahendusi. Nii ei tegele me ainult minevikuga, vaid oleme siia seganud isegi suuremas annuses tänapäeva ja tulevikku“, lisas Siim.

Mis erinevatest digilahendustest Tartu jaoks paremaks on saanud ja kuidas see tartlaste elu muudab, saab selgemaks juba 29. veebruaril üle kogu linna toimuvates eriprogrammides, elamusekskursioonidel ja töötubades.

Teemapäev „Tartuga (digi)targaks“ on Tartu muuseuminädala kulminatsiooniüritus.

Tartu muuseuminädal on Tartu linna ja Tartu muuseumide koostööüritus, mille eesmärgiks on lähendada tartlasi ja linna külalisi siinsete muuseumitega.

Kodulehe tegemine - Vulpes Digital Vulpes Digital