VR History

Meie virtuaalsed ajarännakud kolisid uue kaubamärgi alla. Vaata lähemalt vrhistory.eu.

VR Tallinn 1939/44

Virtuaalreaalsuses ärkab ellu kunagine Tallinna uhkemaid äritänavaid – Harju tänav, mis hävis peaaegu täielikult 1944. aasta märtsipommitamises. Tule laenuta VR-prillid ning rända 1939. aasta siginat-saginat täis tänaval, kus tegutsesid pealinna esindusärid ja hotellid või koge II maailmasõja suurt hävingut Tallinnas.

Minevik ärkab ellu ruumiliselt, värviliselt ning seal, kus see kõik kunagi aset leidis. Virtuaalne ajarännak puudutab su erinevaid meeli ning sa ei näe maailma enam kunagi endiselt.

Üks tänav, kaks rännakut, kolm ajastut!

Avame 2. juunil 2023

 

Audiogiid eesti, inglise, läti, leedu, soome, saksa, vene, hispaania ja itaalia keeles.
Kestus ~40 min.

LOE ROHKEM

OSTA PILETNÄITA KAARDIL

Projekti rahastatakse liidu COVID-19 pandeemiale reageerimise raames.

VR Toila 1938

Mahe suvetuul silitab noorte pärnapuude lehti ja kiigutab õrnalt rosaariumis õitsevate lillede kroonlehti. Õitsevate rooside lõhn mõjub aias jalutajatele lummavalt ning seal, panga serval vaatega merele kõrgub uhke roosakasvalge ehitis. On 1938. aasta juulikuu. Veel pole kellegi huultel küsimust: „Aga kus see siis oli?“

1938. aasta juulikuises Oru pargis saab valida kahe erineva virtuaalse ajarännaku vahel:

  • I osa „VR Toila 1938“ viib teid sissejuhatavale ajarännakule Oru pargis. On varajane hommikutund ning alustate teekonda, tutvudes Oru lossi rajamise ja renoveerimise lugudega. Naudite põikesetõusu ning piilute suurde söögisaali. Tegusa päeva lõpetate lossi tornis päikeseloojangut vaadates.
  • II osa „Kadunud hiilguse jälgedes“ äratab ellu äärmiselt rikkaliku dekooriga lossi esindusruumi. Teie ees avanevad vaated riigipea suveresidentsi suurele saalile, mida ilmestavad sinakas-lillaka kristalliga massiivsed kroonlühtrid ja kunstnik Vladimir Makovski laemaal.

Tule virtuaalreaalsele ajarännakule Toila-Oru presidendi lossis!

Audiogiid eesti, vene, inglise, läti, leedu, soome ja saksa keeles. Kestus ~40 min.

LOE ROHKEM

OSTA PILETNÄITA KAARDIL

Virtuaalreaalse 1938. aasta Oru lossi ja pargi loomist uue atraktiivse teenuse osutamiseks Toilas on toetatud Kirderanniku Koostöökogu LEADER projektitoetuse meetmest “Ettevõtluse arendamine ja kompetentsi tõstmine”. Projekti eesmärk on pakkuda külastajatele VR-prillide kaudu elava ajaloo kogemust ning võimalust võrrelda vahetult kunagist pargikeskkonda tänasega. Lahendus aitab kinnistada Toila olulisust Eesti ühe tähenduslikuma mälupaigana ning tuua esile Toila ja laiemalt Ida-Virumaa tulevikku suunatud vaadet, koos innovaatilise mõtlemise ning kaasaegsetele lahendustele orienteeritusega.

„VR Toila 1938“ eriprogrammid

Fotojaht „Erikülalised Oru pargis“

Kaunis Pühajõe ürgorus asuv Oru park pakub silmailu, avastamisrõõmu ja eri ajakihtidest pärit üllatusi. Pakume virtuaalse ajarännaku järel vahvat seiklust, mis teeb teid tuttavaks eriliste külalistega – nii siinse kohaga seotud eriliste inimeste kui ka pargis kasvavate eksootiliste taimedega. Olge hoiatatud, et erikülalised ei tutvusta end alati kergesti. Erikülalistega tuttavaks saamiseks käite 8000 sammu ning kulutate 400 kcal. Meie lubame, et kulutatud energia äratab minevik ellu!

Eriprogramm „Erikülalised Oru pargis“ (ligipääs seiklusele piletiga)

OSTA PILET

 

VR Tartu 1913

On 1913. aasta augustikuu. Unised tänavad tolmavad ja ootavad vihma. Päikese käes särab linna sümbol Kivisild, selle kõrval õõtsuvad lodjad vaikselt Emajõe voogudes.

Emajõe kallastel on näha esindushotell Bellevue, Eesti esimene paikkino, kino „Illusion”, Hugo Treffneri eragümnaasium ja linna üks uhkem juugendarhitektuuri ehitis, võõrastemaja Jakor. Ülikoolilinn hakkab tasapisi suveunest toibuma.

Tule virtuaalreaalsele ajarännakule sajanditaguses Tartus!
Algus Kaarsilla juures.

Audiogiid eesti, vene, inglise, soome, läti, prantsuse ja saksa keeles. Kestus ~40 min.

LOE ROHKEM

OSTA PILETNÄITA KAARDIL

Haridusprogrammid

Virtuaalreaalsuse prillidel põhinevad haridusprogrammid “Mina minevikus” ja “Mina Oru lossis” pakuvad harivat ja elamuslikku tagasivaadet möödunud aegadele. Programmid muudab unikaalseks uudne lähenemine, mille abil tutvustakse unustatud ehitisi ja hooneid samades paikades, kus need kunagi asusid.

Hind sisaldab peaseadme komplekti, töölehte ja juhendajat. Ajarännak ja meeskonnatöö toimub õuesõppe vormis.

Programm sobib kõigile kooliastmetele.

Äratame mineviku ellu!

Kestus ~60 min.

LOE LÄHEMALT

Blueray

Miks külastada meie ajaauke?

Oled kohal

See on ruumiline

See on värviline

  • Taasloome maailmu, mida enam ei ole.
  • Ajaaukudes koged VR-prillidega aja puudutust täpselt samas kohas, kus Sa asud.
  • Meie poolt elustatud minevik on ruumiline, helide ja värvidega terviklik maailm, mis mängib Sinu erinevate meeltega.
  • Meie hoolime. VR-prille puhastatakse peale igat kasutajat.
  • Hooli Sina ka ja osta pilet siit kontaktivabalt või maksa kohapeal pangakaardiga.
  • Tutvu teenuse kasutamise tingimustega.

Külastajate tagasiside

Esimesed ajarändurid

Kristiin Roosmäe

„Soovitan soojalt minna ja imetleda 1913. aasta Tartut! Väga äge asi!”

Õpilased ajarännaku „VR Tartu 1913“ haridusprogrammis uudistamas muutusi Raatuse tänaval

Aleksandra Sooniste

Tartu Katoliku Hariduskeskuse sotsiaalainete õpetaja

„Pilti saja aasta tagusest Tartust saatis info, mis selgitas tollast olustikku ning pakkus originaalset ajaloolist informatsiooni, mida tavapärastest õpikutest ja aimekirjandusest ei leia. Õpilased said väga intensiivse, põneva ja autentse ajalookogemuse ning hakkasid kohe mõtlema ka, mida sellise virtuaalreaalsuse loomiseks teha on vaja: uurida arhiivimaterjali, taasluua ajaloolist keskkonda ja see 3D-modelleerida.”

Airi Hanikat

„Super elamus, minule ja isale väga meeldis.”

Kodulehe tegemine - Vulpes Digital Vulpes Digital